Uciekał przed policją. Jego pasażer dostał zawału

Polska
Uciekał przed policją. Jego pasażer dostał zawału
KPP Pisz

51-letni mieszkaniec Pisza, uciekając przed policją, uderzył w bok radiowozu i usiłował potrącić policjanta - informuje piska policja. Jego pasażer, który trafił na komendę, dostał zawału serca.

Pod koniec sierpnia policjanci z Pisza otrzymali zgłoszenie o aucie, którego kierowca prawdopodobnie prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. 

 

Chciał potrącić policjanta

 

Mundurowi dostrzegli auto na trasie Jeglin – Maldanin. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli, ale wyraźnie przyspieszył. Według relacji policji, mężczyzna, uciekając, uderzył bokiem swojego auta w radiowóz, chcąc go zepchnąć z drogi. 

 

W pościgu za kierowcą brały udział trzy radiowozy. Auto udało się zatrzymać na ul. Orzyskiej w Piszu. Jak informuje policja, mężczyzna chciał potrącić jednego z mundurowych, który próbował go zatrzymać. 

 

Jak się okazało, w aucie jechało dwóch mężczyzn. Według policji, kierujący 51-latek i jego 57-letni kolega byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kierowcy pobrano krew do badania. 

 

Reanimacja na komendzie

 

Pasażer, którego przewieziono na komendę, aby zbadać jego stan trzeźwości, stracił przytomność. Funkcjonariusze reanimowali 57-latka, mężczyzna trafił do szpitala w Ełku. Jak się okazało, miał zawał serca. 

 

51-latek usłyszał dwa zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

 

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesięce. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie