Kralka chce listu żelaznego. 30-latka jest poszukiwana za kierowanie gangiem

Polska

Poszukiwana 30-letnia Magdalena Kralka, podejrzana o kierowanie grupą przestępczą, wystąpiła do sądu o wydanie listu żelaznego - dowiedziała się dziennikarka Polsat News Agnieszka Milczarz. To specjalny dokument, który ma zapewnić oskarżonemu, przebywającemu za granicą, pozostawanie na wolności, do czasu prawomocnego ukończenia postępowania.

Poza listem gończym za kobietą zostały także wydane Europejski Nakaz Aresztowania i tzw. czerwona nota Interpolu. 

 

Adwokat poszukiwanej tłumaczy, że kobieta obawia się o swoje życie po powrocie do kraju. List żelazny pozwoliłby jej uniknąć aresztowania i w procesie odpowiadać z wolnej stopy. 

 

Jak informował Krzysztof Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji, 30-latka jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą, "związaną ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich".

 

Ostatnio mieszkała w Krakowie

 

Według policji, kobieta przejęła kierowanie gangiem po aresztowaniu jego przywódców w 2017 r. Grupa pod jej nadzorem zajmowała się głównie handlem narkotykami. Gang miał sprowadzić z zagranicy 5,5 tony marihuany wartej ponad 80 mln złotych i 120 kilogramów kokainy wartej przeszło 16 mln złotych.

 

Poszukiwana ma 172 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, zielone oczy i proste włosy blond. Ostatnio mieszkała w Krakowie.

 

Informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanej policja prosi kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, sekcji ds. poszukiwań i identyfikacji osób. Policja zapewnia anonimowość.

 

Funkcjonariusze przestrzegają, że za ukrywanie poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce grozi do pięciu lat więzienia.

msl/luq/dk/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie