3 Ukraińców zatrzymanych podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grozili zamachem

Polska
3 Ukraińców zatrzymanych podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Grozili zamachem
Policja.pl

W ramach operacji związanej z zabezpieczaniem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zatrzymano troje obywateli Ukrainy - poinformowała w środę Komenda Główna Policji. Zatrzymani na zamieszczonym w sieci filie mieli grozić zamachem terrorystycznym.

Jak poinformował w środę rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka w ramach operacji związanej z zabezpieczaniem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie zatrzymano troje obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i kobieta na nagranym i zamieszczonym w sieci filmie mieli grozić zamachem terrorystycznym.

 

- Dzięki szybkiemu i bardzo dobremu współdziałaniu komórek zwalczających cyberprzestępczość Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji, a następnie służb kryminalnych ustaliliśmy dokładne miejsce pobytu tych osób - poinformował insp. Mariusz Ciarka z KGP. Troje obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez policjantów z pododdziału kontrterrorystycznego.

 

Jak informuje policja na miejscu zostały zabezpieczone jednostki broni, które przekazano do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona broń nie jest bronią palną.

 

Osoby zostały przesłuchane

 

Z informacji, jakie przekazała policja wynika, że zatrzymane osoby zostały wstępnie przesłuchane. W sprawie są prowadzone dalsze czynności.

 

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka zaznaczył, że zatrzymani za swoje zachowanie muszą się liczyć z konsekwencjami. Przestrzegł też przed podobnymi zrachowaniami.

 

- To bardzo poważne zdarzenie, gdyby np. w chwili wejścia kontreterrorystów trzymali w rękach taką broń mogłoby dojść do tragedii. Nie może być przyzwolenia na takie zachowanie - powiedział.

 

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zabezpieczali warszawscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z całego kraju i inne służby. W operacji wykorzystywano m.in. najnowocześniejsze technologie i śmigłowce policyjne, w tym Black Hawk.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze