Zatrzymano włamywacza, znanego jako "Spiderman"

Polska
Zatrzymano włamywacza, znanego jako "Spiderman"
Policja Stołęczna

Zatrzymaliśmy 37-letniego mężczyznę, który włamywał się do warszawskich mieszkań - do tych, które znajdowały się na wysokich piętrach. Wchodził przez okna - poinformowała we wtorek asp. Kamila Szulc z Komendy Rejonowej Policji na warszawskich Bielanach.

Jak podała asp. Szulc, funkcjonariusze ustalili, że 37-latek może odpowiadać za przestępstwa dokonywane w okresie od czerwca do sierpnia tego roku na Bielanach, Ursynowie, Wilanowie, Mokotowie, Targówku i Ochocie.

 

- Sprawca za każdym razem działał tak samo, okradał mieszkania znajdujące się na wysokich piętrach. Do mieszkań dostawał się przez okna klatek schodowych. Najwyżej położony lokal, do którego się włamał, znajdował się na 10 piętrze - powiedziała funkcjonariuszka.

 

Śledczy ustalili, że podejrzany w okresie letnim mógł dokonać 8 włamań, zaś straty powstałe w wyniku jego działalności sięgają ok. 300 tys. zł. Pokrzywdzonym zabierał dokumenty, gotówkę, biżuterię, zegarki, laptopy, monety kolekcjonerskie, a nawet sztabki złota.

 

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli substancje psychotropowe.

 

Mężczyzna, to znany policji recydywista, karany w przeszłości za kradzieże w wyniku włamań.

 

Zatrzymanemu postawiono zarzuty kradzieży z włamaniami oraz posiadania środków odurzających. 37-latkowi grozi kara 8 lat więzienia

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie