Spór o 13. emeryturę. Rutnicki: nie ma jej w projekcie budżetu. Dziedziczak: ale ona będzie

Polska

- W projekcie budżetu na 2020 r. nie ma ani złotówki na 13. emeryturę - mówił w "Polityce na Ostro" Jakub Rutnicki (PO-KO). - Trzeba czytać ze zrozumieniem odpowiedział mu Jan Dziedziczak (PiS). Dopytywany, czy zapis o tym świadczeniu jest w projekcie budżecie, zapewnił, że "13. emerytura będzie".

W ubiegły wtorek rząd przyjął plan budżetu na 2020 rok. Nie zakłada on deficytu, dochody i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł - informował premier Mateusz Morawiecki. Wydatki na służbę zdrowia mają przekroczyć 5 proc. PKB, a na cele społeczne mają wynieść ponad 66 mld zł.

 

Jakub Rutnicki (PO-KO) zauważył w "Polityce na Ostro", że w projekcie nie ma 13. emerytury. - To jest informacja dla wszystkich emerytów, którzy zaufali PiS w maju, gdzie dostali tzw. ekstra emeryturę. Co się okazuje, w projekcie budżetu nie ma po niej śladu - dodał.

 

- Będzie 13. emerytura. Będzie na pewno - odpowiedział mu były wiceszef MSZ i poseł PiS Jan Dziedziczak. 

 

"To jest, czy nie jest?"

 

Poseł PO-KO podkreślał, że w projekcie budżetu "nie ma ani złotówki" na emeryturę plus. - Trzeba czytać ze zrozumieniem, panie pośle - odpowiedział Dziedziczak.

 

- Ale to jest, czy nie jest (zapisane w projekcie budżetu - red.)? - dopytywała prowadząca program Agnieszka Gozdyra. - Oczywiście będzie 13. emerytura - zapewnił poseł PiS.

 

Zdaniem Rutnickiego, PiS "oszukało wszystkich emerytów". - My mówiliśmy jasno, 13. emerytura co roku, a nie raz od święta - mówił. - Tylko dlaczego jej nie wprowadziliście przez osiem lat swoich rządów? - pytał Dziedziczak.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Dotychczasowe odcinki "Polityki na Ostro" można obejrzeć tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie