Wpadka prezydent Gdańska. Dulkiewicz przeprosiła za "egzotycznych gości"

Polska
Wpadka prezydent Gdańska. Dulkiewicz przeprosiła za "egzotycznych gości"
PAP/Adam Warżawa

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przeprosiła na Twitterze za zwrot użyty wobec gości niedzielnej debaty w ECS w Gdańsku - burmistrza Londynu Sadiqa Khana oraz sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli, których nazwała "egzotycznymi gośćmi".

Burmistrz Londynu Khan i sekretarz stanu landu Berlin Chebli uczestniczyli w niedzielę w Europejskich Centrum Solidarności w debacie "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota". Jej uczestnikami byli także wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz Dulkiewicz i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

 

Prezydent Gdańska powiedziała w ECS zwracając się do zagranicznych gości, że "30 lat temu zaczęła się wolna Polska i dzięki tym zmianom weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO, i możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać, mieć gości takich egzotycznych jak Wy".

 

 

Później poinformowała na Twitterze, że za sformułowanie "egzotyczni goście" osobiście przeprosiła. "Dziękuję uczestnikom debaty w ECS. Ich obecność w mieście wolności, równości i solidarności była symboliczna. Za przejęzyczenie osobiście przeprosiłam. Niefortunne słowo oboje przyjęli z uśmiechem. Szacunek, różnorodność i tolerancja - niech te przesłania płyną od nas w świat" - napisała Dulkiewicz.

 

 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie