Poseł PO-KO: postawiłbym minister Zalewską przed Trybunałem Stanu

Polska

- (Była minister edukacji narodowej Anna Zalewska - red.) prędzej czy później odpowie za to piekło, które zrobiła nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim dzieciom - powiedział w "Polityce na Ostro" poseł PO-KO Grzegorz Furgo. - W kwestii reformy edukacji rząd PiS skapitulował - stwierdził natomiast Krzysztof Śmiszek (Lewica).

Z nowym rokiem szkolnym przestają istnieć gimnazja, a w pierwszych klasach szkół średnich naukę rozpocznie tzw. podwójny rocznik uczniów. Pojawiają się głosy, że wiele szkół jest z tego powodu przepełnionych, a uczniowie, przychodzący do szkoły na dwie zmiany, mogą kończyć lekcje o późnych godzinach.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda stwierdził w "Polityce na Ostro", że winne takiej sytuacji mogą być samorządy. - Tam, gdzie samorządy myślały perspektywicznie na przyszłość o edukacji, takiego problemu dzisiaj nie ma - dodał.

 

Jak podkreślił, w celu zapewnieniom uczniom miejsca do nauki, należało ponownie uruchomić budynki po zlikwidowanych wcześniej szkołach. 

 

- W kwestii reformy edukacji rząd PiS skapitulował. Nie ma pomysłu i teraz jest przerzucanie się odpowiedzialnością - stwierdził natomiast Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

 

"Pełne nieszczęście"

 

Robert Winnicki (Konfederacja) powiedział z kolei, że jedyną zmianą dokonaną w wyniku reformy edukacji jest likwidacja gimnazjów. - Nie ma przywrócenia funkcji wychowawczej w szkole, zmiany systemu nauczania na kształcenie klasyczne, nie ma ochrony polskiej szkoły przed "tęczowymi" - wymieniał.

 

Grzegorz Furgo (PO-KO) stwierdził natomiast, że postawiłby byłą szefową MEN Annę Zalewską przed Trybunałem Stanu. - Prędzej czy później odpowie za to piekło, które zrobiła nauczycielom, rodzicom i przede wszystkim dzieciom - dodał.

 

Jak stwierdził, "to, co zrobiła pani Zalewska to pełne nieszczęście".

 

Poprzednie odcinki programu "Polityka na Ostro" dostępne są tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie