W ostatnią sobotę wakacji na polskich droga zginęło 12 osób

Polska
W ostatnią sobotę wakacji na polskich droga zginęło 12 osób
PAP/Marcin Bieleck/ zdj. ilustracyjne
Wypadek w Boninie, na drodze krajowej numer 11.

Dwanaście osób zginęło na polskich drogach w ostatnią sobotę wakacji - wynika z policyjnych statystyk opublikowanych na stronie komendy głównej. Tego dnia doszło do 107 wypadków, a rannych zostało 127 osób. Policja zatrzymała niemal trzystu nietrzeźwych kierowców.

Od piątku do soboty miało miejsce 206 wypadków drogowych. W piątek zginęły w nich cztery osoby, a w sobotę - dwanaście. Rannych zostało łącznie 228 osób. Funkcjonariusze policji w ciągu tych dwóch dni zatrzymali ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierowców - 219 w piątek, a 289 w sobotę.

 

Już w niedzielę rano do tragicznego wypadku doszło na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Po wypadku busa w rejonie węzła Krzywa zginęły cztery osoby, a trzy są poszkodowane.

 

Apel policjantów

 

Policja w ostatni weekend wakacji prowadzi kontrolno-prewencyjne działania pod hasłem "Bezpieczny weekend". W związku z tym, że wiele osób wraca z letnich wyjazdów, na drogach panuje wzmożony ruch. Od piątku do niedzieli nad bezpieczeństwem czuwa ok. 4,5 tys. funkcjonariuszy drogówki.

 

Mundurowi apelują do powracających o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - stosowanie się do ograniczeń prędkości i respektowanie praw pieszych. Nie wolno - podkreślają - wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających.

 

Przez cały okres wakacji na stronach internetowych policji aktualizowana jest interaktywna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Naniesiono na nią już 574 punkty (dane do soboty włącznie).

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie