Jemen: ponad 50 osób zginęło w ataku sił koalicji na ośrodek detencyjny

Świat
Jemen: ponad 50 osób zginęło w ataku sił koalicji na ośrodek detencyjny
PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Co najmniej 52 osoby zginęły w niedzielnym nalocie kierowanych przez Arabię Saudyjską sił koalicyjnych na ośrodek detencyjny w południowo-zachodnim Jemenie, poinformowali przedstawiciele jemeńskich władz.

Celem nalotów był uniwersytet w mieście Zamar, stolicy prowincji o tej samej nazwie, który używany jest przez rebeliantów Huti jako tymczasowy ośrodek detencyjny. Według rzecznika ministerstwa zdrowia w rebelianckim rządzie, na ośrodek spadło siedem bomb. W trakcie ataku znajdowało się w nim około 170 więźniów, przy czym wielu spośród zabitych i rannych to schwytani żołnierze sił rządowych.

 

W Jemenie od marca 2015 r. trwa wojna domowa pomiędzy wspieranymi przez Iran rebeliantami Huti, którzy pod koniec 2014 r. obalili uznawany przez społeczność międzynarodową rząd, a siłami rządowymi, wspieranymi przez arabską koalicję z Arabią Saudyjską na czele.

 

Koalicja jednak jest krytykowana przez organizacje broniące praw człowieka z tego powodu, że nie podejmuje działań w celu ograniczenia ofiar wśród ludności cywilnej.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie