Katastrofa samolotu An-2. Dwie ofiary śmiertelne, pięć osób rannych

Świat
Katastrofa samolotu An-2. Dwie ofiary śmiertelne, pięć osób rannych
Zdjęcie ilustracyjne, fot. МЧС России

Samolot An-2 lądował w piątek awaryjnie w rejonie jeziora Kobjał-Kieł na Syberii (ułus kobiajski w autonomicznej rosyjskiej republiki Jakucji). Początkowo rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informowało, że pięć osób zostało rannych, ale po południu, kiedy ratownicy dotarli w rejon wypadku, okazało się, że samolotem leciało 7 osób, dwie zginęły podczas lądowania.

Antonow An-2, należący do prywatnej firmy, obsługiwał lokalne połączenie pomiędzy osadami Surdacha a Wierchojańsk. W piątek rano, po przebyciu odcinka ok. 400 km, załoga powiadomiła o konieczności awaryjnego lądowania.  

 

W rejon wypadku wysłano śmigłowiec Mi-8 firmy OJSC Polar Airlines, by zbadał miejsce awaryjnego lądowania i zapewnił pomoc ewentualnym poszkodowany.

 

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informowało początkowo, że samolotem podróżowało pięć osób - trzech pasażerów i dwóch członków załogi. 

 

Po przybyciu na miejsce ratownicy z regionalnej bazy poszukiwawczo-ratowniczej ustalili, że na pokładzie rozbitego An-2 znajdowało się 7 osób. Dwie zmarły podczas lądowania, a pięć zostało rannych - trafili do szpitala w Jakucku. 

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie