Wypadek autokaru z pielgrzymami. Osiem osób w szpitalu

Polska
Wypadek autokaru z pielgrzymami. Osiem osób w szpitalu
Twitter/KMP Olsztyn

Do wypadku z udziałem autokaru przewożącego pielgrzymów doszło na drodze krajowej nr 53 koło Olsztyna. Osiem osób jadących autobusem trafiło do szpitali. Trasa Olsztyn-Szczytno jest nieprzejezdna - podał w czwartek Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Według policji, o godz. 12:50 około pół kilometra za miejscowością Klewki w kierunku Trękuska w miejscu niedozwolonym, bo na zakręcie 32-letni kierowca mazdy zaczął wyprzedzać terenowego land rovera z przyczepą. Z przeciwnej strony jechał turystyczny autokar. Wskutek niebezpiecznego manewru wszystkie pojazdy zaczęły hamować.

 

Autokar wiozący 41 pielgrzymów oraz land rover zjechały na pobocze, a następnie do rowu, gdzie się przewróciły. Na miejsce przyjechały karetki oraz przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Osiem osób w tym jedna z poważniejszymi obrażeniami trafiło do szpitali. Żadna z podróżujących mazdą trzech osób ani trzech jadących landroverem nie odniosła obrażeń. Łącznie w wypadku uczestniczyło 48 osób.

  

Policja na miejscu wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Kierowcy wszystkich trzech pojazdów byli trzeźwi.

 

Na czas zabezpieczania miejsca wypadku dk 53 dla ciężarówek jest nieprzyjezdna; natomiast kierowcy samochodów osobowych mogą kierować się przez Butryny. Utrudnienie może potrwać kilka godzin.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie