Zorganizował zbiórkę na przeszczep nerki dla syna. Policjant podejrzany o wyłudzenie pieniędzy

Polska
Zorganizował zbiórkę na przeszczep nerki dla syna. Policjant podejrzany o wyłudzenie pieniędzy
Pixabay.com/ arembowski

Adam R. został zatrzymany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie odbywał szkolenie. To m.in. kolegom z uczelni powiedział, że jego syn potrzebuje odpłatnego przeszczepu nerki, ponieważ doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Zbiórka okazała się fikcją. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

- Prokurator rejonowy w Szczytnie przedstawił zarzut wyłudzenia pieniędzy 32-letniemu funkcjonariuszowi policji Adamowi R. - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

 

Adam R. od marca odbywał szkolenie podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na co dzień pracował jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

 

"Zbiórka jest fikcyjna"

 

Będąc słuchaczem uczelni mężczyzna przekazał m.in. kolegom z uczelni, że ma ciężką sytuację życiową, a jego syn potrzebuje odpłatnego przeszczepu nerki.  

 

- Słuchacze uczelni w ramach koleżeńskiej zbiórki przekazywali pewne kwoty pieniędzy na ten cel - powiedziała polsatnews.pl kom. Justyna Aćman-Krysiak z wydziału prasowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Sprawą zainteresował się również dowódca kompanii, który postanowił porozmawiać z Adamem R. i zapytać o szczegóły leczenia syna. Kiedy mężczyzna nie potrafił mu wytłumaczyć w jakim szpitalu ma być przeszczep oraz gdzie aktualnie jest leczone dziecko, dowódca postanowił zweryfikować wiarygodność zbiórki.

 

- Okazało się, że zbiórka jest fikcyjna. O zdarzeniu została poinformowana Komenda Główna Policji i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji - przekazała Aćman-Krysiak.

 

Prokuratura Rejonowa w Szczytnie prowadzi wszczęte 21 sierpnia śledztwo dotyczące wyłudzenia kwoty 9 tys. 130 zł na szkodę co najmniej ponad 100 osób.

 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut dokonania oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

las/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie