Zdobył osiem medali olimpijskich, został pasowany na rycerza. Idzie na studia, by pomagać innym

Świat
Zdobył osiem medali olimpijskich, został pasowany na rycerza. Idzie na studia, by pomagać innym
Piotr Drabik/Flickr.com/CC BY 2.0

Bradley Wiggins, znakomity brytyjski kolarz, zwycięzca Tour de France w 2012 roku i pięciokrotny złoty medalista olimpijski, ma kolejny życiowy cel. Podejmuje studia, po których będzie pomagał ludziom ciężko doświadczonym przez życie.

- Nie chciałbym odcinać kuponów po zakończeniu kariery. Wybrałem sobie kolejny cel w moim dalszym życiu - będę pomagał ludziom znajdującym się w potrzebie. Kiedy dorastałem widziałem takie okropne rzeczy, że nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć - powiedział Wiggins w wywiadzie dla magazynu "The Big Problem".

 

Studia, które zamierza podjąć, mają mu pomóc zdobyć niezbędną wiedzę, by w przyszłości mógł pracować jako pracownik socjalny, wspierający osoby i rodziny w procesie usamodzielniania oraz integracji społecznej.

 

39-letni Brytyjczyk komentował przebieg rywalizacji na trasie tegorocznej "Wielkiej Pętli" dla stacji telewizyjnej Eurosport. Praca spodobała mu się i zamierza w przyszłości ją kontynuować.

 

Multimedalista mistrzostw świata

 

29 grudnia 2012 roku ten niezwykle wszechstronny sportowiec, mający udane starty zarówno na torze, jak i szosie, został jako pierwszy brytyjski kolarz pasowany na rycerza przez królową Elżbietę II.

 

W igrzyskach olimpijskich Wiggins zdobył w latach 2000-12 pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Jest także multimedalistą mistrzostw świata.

luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze