Trzy ofiary, w tym roczna dziewczynka, zginęły w pożarze promu. Uratowano 245 osób

Świat
Trzy ofiary, w tym roczna dziewczynka, zginęły w pożarze promu. Uratowano 245 osób
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/iricoyh

Łodzie rybackie i statki uratowały z płonącego u wybrzeży Filipin promu 245 osób - podała w środę agencja AP. Straż przybrzeżna wciąż prowadzi poszukiwania, ale nie jest jasne, czy jeszcze są jacyś zaginieni. Życie straciły w pożarze trzy osoby.

Wcześniej informowano, że udało się uratować 102 osoby, a 69 jest zaginionych. Wśród trzech ofiar śmiertelnych jest roczna dziewczynka.

 

Prom płynął do Dapitanu na Mindanao z miasta Santander na południu wyspy Cebu, a nie - jak podawano wcześniej - z miasta Cebu.

 

Według właściciela jednostki na pokładzie były tylko 174 osoby. Straż przybrzeżna poinformowała, że teraz śledczy będą przesłuchiwać właściciela promu i jego kapitana, skąd rozbieżność w liczbach.

 

- Nie mieliśmy w tym rejonie żadnej łodzi patrolowej, więc zawiadomiliśmy pobliskie statki i łodzie, by udzieliły pomocy, ponieważ była to sytuacja kryzysowa - powiedział rzecznik straży przybrzeżnej Armand Balilo.

 

- Dobrze, że tak duża liczba statków odpowiedziała natychmiast. Doceniamy to, co zrobili.

 

Według agencji AP ogień pojawił się w maszynowni promu.

 

Do wypadków na morzu dochodzi na Filipinach dość często ze względu na burze, zły stan techniczny statków, ich przepełnienie czy nieprzestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie