Pożar na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice. Ewakuowano 19 osób

Polska
Pożar na terenie kopalni Knurów-Szczygłowice. Ewakuowano 19 osób
Facebook/NSZZ "Solidarność" KWK "Knurów-Szczygłowice"

Ponad 20 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w środę wieczorem w akcji gaszenia pożaru jednego z budynków na powierzchni kopalni Knurów-Szczygłowice w Knurowie. Ewakuowanych zostało 19 osób, nikt nie został poszkodowany, sytuacja jest już opanowana - podała straż pożarna.

- Zapaliła się maszyna służąca do sortu węgla. Było dużo zadymienie. Na chwilę obecnie sytuacja jest opanowana, bez zagrożeń - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał, w szczytowym momencie w akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej.

 

Rzecznik Komedy Powiatowej PSP w Gliwicach brygadier Dariusz Mrówka doprecyzował, że pożar wybuchł z budynku płuczki, czyli miejscu przeróbki wydobywanego z powierzchni węgla. Zapalił się tam taśmociąg, którym transportowany jest urobek. Jak ocenił, tego typu pożary są z reguły bardzo trudne do opanowania.

 

 

- To wysoki budynek, mający ponad 30 metrów. W akcji były używane drabiny. Pożar jest opanowany, zastępy są już odsyłane. Trwa dogaszanie i oddymianie, czyli te wszystkie czynności, które po pożarze się wykonuje - powiedział.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie