Brudziński: to Schetyna, a nie Kaczyński jest schowany; w pieczarze

Polska
Brudziński: to Schetyna, a nie Kaczyński jest schowany; w pieczarze
Polsat News

- To nie prezes PiS Jarosław Kaczyński jest schowany. Póki co schowany w pieczarze jest szef PO Grzegorz Schetyna. Panie Grzegorzu, pan się nie boi, pan wyjdzie i powie, dlaczego taki chaos na listach Koalicji Obywatelskiej - mówił w środę szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.

Brudziński przypominał na konferencji prasowej, że prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzi w środę Sieradz oraz Piotrków Trybunalski.

 

- Tak, jak powiedzieliśmy, Jarosław Kaczyński dotrze do wszystkich okręgów wyborczych - mówił.

 

- Pan premier Mateusz Morawiecki swoją trasę kampanijną rozpoczął w ostatni weekend, nieobecność na tej trasie Jarosława Kaczyńskiego spowodowała nerwowe poruszenie u części tzw. opozycji totalnej i niektórych mediów, a cóż takiego stało się, że Jarosław Kaczyński - niektórzy pisali, czy mówili - się schował - powiedział szef sztabu PiS.

 

"Panie Grzegorzu, pan się nie boi, pan wyjdzie z tej pieczary"

 

Zdaniem Brudzińskiego, póki co "schowany w pieczarze jest Grzegorz Schetyna".

 

- Panie Grzegorzu, pan się nie boi, pan wyjdzie z tej pieczary i powie opinii publicznej, dlaczego taki chaos na listach Koalicji Obywatelskiej, dlaczego kolejni, znani, od wielu lat obecni w polityce parlamentarnej politycy PO z hukiem i trzaskając drzwiami opuszczają te listy? Mam na myśli chociażby byłą wicemarszałek Sejmu panią Elżbietę Radziszewską - pytał.

 

Szef sztabu wyborczego PiS pytał też Schetynę, dlaczego - chowa się za plecami swoich młodych, partyjnych, medialnych zagończyków -  którzy - jego zdaniem - wychodząc codziennie do stolików dziennikarskich i próbują przekonać opinię publiczną, że "opozycja totalna jest skonsolidowana, pełna energii i pełna pomysłów.

 

- Gdzie są pomysły? Pomysłem jest to, że ilekroć Grzegorz Schetyna z tej pieczary wyjdzie i na konferencji złapie się nerwowo za nos, pocałuje po rękach niezwykle merytoryczne kandydatki, które - w mojej opinii - bardziej nadawałyby się do - mówię o ich poglądach, nie oceniam osób - zupełnie innej specjalizacji, niż specjalizacja politologiczna - powiedział Brudziński.

 

- Jaki lider, taka partia - dodał.

dc/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie