Śmiertelne potrącenie 86-latki na przejściu dla pieszych. Policja zatrzymała dwóch 15-latków

Polska

Toruńska policja zatrzymała 15-letniego rowerzystę, który śmiertelnie potrącił 86-latkę na przejściu dla pieszych. W rękach policji jest również drugi 15-latek, który jechał wtedy na kierownicy roweru - został przyprowadzony na komendę przez mamę - poinformowała w polsatnews.pl kom. Marta Nawrocka z Komendy Miejskiej w Toruniu.

Jak dodała rzeczniczka "obecnie wykonywane są czynności mające na celu zgromadzenie materiału dowodowego oraz ewentualne skierowanie sprawy do sądu dla nieletnich". 

 

O zatrzymaniu osoby, która może mieć związek z wypadkiem, poinformowała również Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

 

 

Została już przeprowadzona sekcja zwłok 86-latki, która wykazała, że przyczyną zgonu był uraz czaskowo-mózgowy.

 

Do wypadku doszło w ubiegły czwartek na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki w Toruniu. Kierujący rowerem jechał po przejściu dla pieszych, a na kierownicy roweru przewoził innego mężczyznę. W wyniku zderzenia z rowerem 86-latka trafiła do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy następnego dnia zmarła. Sprawca potrącenia wraz z pasażerem odjechali z miejsca zdarzenia. 


Poszukiwania mężczyzn trwały od czwartku. W poniedziałek policja udostępniła ich wizerunek rowerzysty. Funkcjonariusze apelowali o zgłaszanie się świadków zdarzenia.

 

Zginęło 410 pieszych

 

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w tym roku - do 29 lipca na drogach zginęło 410 pieszych, z czego 119 poniosło śmierć na przejściach dla pieszych.

 

Z kolei w ubiegłym roku rowerzyści spowodowali 1713 wypadków, w których zginęły 132 osoby. 

maw/hlk/pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie