Śmieciarka "uciekła" i staranowała samochody w Gorzowie. Kierowca próbował ją zatrzymać [WIDEO]

Polska

Gdy śmieciarze poszli po kosze z odpadkami, ich śmieciarka stoczyła się bez kierowcy ze wzniesienia w Gorzowie Wielkopolskim. Pojazd po drodze taranował inne samochody. Ciężarówka nie miała ważnych badań technicznych.

Do zdarzenia doszło w piątek 23 sierpnia przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). O godzinie 7 rano, w czasie porannego szczytu, kierowca śmieciarki zaparkował przy jednym z domów i wyszedł z pojazdu, aby załadować śmieci.

 

W pewnej chwili ciężarówka zaczęła się staczać bez kierowcy ze wzniesienia uderzając w stojące przy ulicy i jadące nią samochody. 

 

- Śmieciarka najpierw uderzyła w zaparkowany samochód osobowy, następnie wjechała na ulicę Walczaka i tam najechała na kolejne trzy pojazdy. Swoją jazdę śmieciarka zakończyła na rondzie - wyjaśnił Maciej Kmita z Komendy Wojewódzkiej Policji WP w Gorzowie.

 

Jak dodał, pracownik firmy wywożącej śmieci twierdził, że przed wyjściem z pojazdu zaciągnął hamulec ręczny.

 

Wypadek zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać również kierowcę śmieciarki, który bezskutecznie próbował zatrzymać staczający się pojazd.

 

W czasie desperackiej próby wskoczenia do kabiny jadącej ciężarówki, mężczyzna został ranny i trafił do szpitala. Nikt inny nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

 

Policja, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, zatrzymała dowód rejestracyjny śmieciarki, bo pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

dk/hlk/ Polsat News, gorzowianin.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie