Nie ma lekarzy, więc szpital zamyka oddziały. "Ta bardzo trudna decyzja jest ostatecznością"

Polska
Nie ma lekarzy, więc szpital zamyka oddziały. "Ta bardzo trudna decyzja jest ostatecznością"
Google Street View

W związku z brakiem lekarzy Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej zawiesi od 1 września działalność oddziałów neurologicznego i udarowego – podała we wtorek placówka. Jej dyrekcja zapewnia, że oddziały wznowią pracę z początkiem grudnia.

- Kłopoty kadrowe na naszym oddziale neurologicznym będą przejściowe i już w grudniu oddział wznowi swoją działalność. Decyzja o zawieszeniu działalności oddziału była bardzo trudna i jest ostatecznością, ale nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów - powiedziała we wtorek dr Katarzyna Adamek, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

 

- Pragnę serdecznie podziękować całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek oddziału neurologicznego za wieloletnią pracę na rzecz naszego szpitala – dodała.

 

Zgodę wydali wojewoda i dyrektor śląskiego NFZ

 

Oddziały nie będą pracować od 1 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r. - Przez cały okres zawieszenia oddziałów bez zmian funkcjonować będzie nasza przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego. Bez pomocy specjalisty nie pozostaną również pacjenci hospitalizowani w szpitalu, wymagający konsultacji neurologicznych – zapewnił dyrektor ds. medycznych rudzkiego szpitala dr Jerzy Zdrzałek.

 

Zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowanie oddziałów wydał wojewoda śląski. Opinię w tej sprawie wydał również dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.

 

Pacjentom hospitalizowanym na oddziałach zapewniono leczenie w placówkach sąsiadujących z rudzkim szpitalem.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie