Potrącił go samochód. Ciało 68-latka znaleziono po kilku dniach w zaroślach

Polska
Potrącił go samochód. Ciało 68-latka znaleziono po kilku dniach w zaroślach
Lubuska policja

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, w którym prawdopodobnie zginął 68-letni mieszkaniec gminy Siemień (Lubelskie). Jego ciało znaleziono w przydrożnych zaroślach. Zatrzymany został 45-latek podejrzewany o potrącenie mężczyzny i ucieczkę z miejsca wypadku.

Zwłoki 68-latka w zaroślach przy drodze wojewódzkiej W815, pomiędzy miejscowościami Siemień a Żminne, zobaczył jeden z tamtejszych mieszkańców i zawiadomił policję. Policjanci ustalili, że doszło tu do wypadku drogowego, a znaleziony mężczyzna został potrącony przez samochód. "Stan zwłok wskazywał na to, że do zdarzenia mogło dojść nawet kilka dni wcześniej" – poinformował w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Parczewie Artur Łopacki.

 

45-latek zatrzymany

 

Na miejscu zdarzenia policjanci natrafili na ślady uszkodzeń i fragmenty części samochodu mitsubishi; udało się też ustalić kolor pojazdu.

 

- Na jednej z posesji na terenie gminy Dębowa Kłoda policjanci odnaleźli poszukiwany samochód. Jego właściciel, 45–latek, został zatrzymany i trafił na komendę. Wszystko wskazuje na to, że to on kierował pojazdem i śmiertelnie potrącił pieszego – powiedział Łopacki.

 

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku, prowadzone są obecnie czynności m.in. z udziałem zatrzymanego 45-latka. Dokładne przyczyny i czas zgonu 68-latka ma wykazać sekcja zwłok.

 

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie