Miedź i inne metale przemysłowe tanieją, bo wojna handlowa USA-Chiny eskaluje

Biznes
Miedź i inne metale przemysłowe tanieją, bo wojna handlowa USA-Chiny eskaluje
Pixabay.com/ USA-Reiseblogger

Miedź na giełdzie metali w Nowym Jorku tanieje w reakcji na kolejną falę eskalacji w konflikcie handlowym pomiędzy USA a Chinami - podają maklerzy. Z kolei ropa na giełdzie w Nowym Jorku tanieje o ponad 1 procent.

Na Comex w N.Jorku miedź zniżkuje o 0,75 proc. do 2,5185 USD za funt, ale wcześniej metal taniał nawet o 1,5 proc. do 2,499 USD za funt - najniżej od maja 2017 r. Nastroje inwestorów pogorszyły się po ogłoszeniu kolejnej porcji ceł w handlu USA-Chiny.

 

Eskalacja konfliktu

 

W piątek prezydent USA Donald Trump ogłosił zwiększenie stawek celnych na import z Chin. Była to odpowiedź Waszyngtonu na ogłoszone wcześniej tego dnia przez rząd w Pekinie cła odwetowe na amerykańskie towary o wartości 75 mld USD.

 

Na rynkach podsyciło to obawy o prognozy dla globalnej gospodarki i wyzwoliło ucieczkę inwestorów z rynków ryzykownych aktywów.

 

Na giełdzie w Londynie w poniedziałek nie ma notowań z powodu święta. Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 50 USD do 5.633,00 USD za tonę.

 

Ropa tanieje

 

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku tanieje o ponad 1 procent. 

 

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,56 USD, po zniżce ceny o 1,13 proc.

 

Ropa Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 58,76 USD za baryłkę, po spadku notowań o 1,01 proc.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze