Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D na wszystkich głównych lotniskach

Technologie
Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D na wszystkich głównych lotniskach
Wikipedia/ Raimond Spekking

Brytyjskie władze zapowiadają wprowadzenie skanerów 3D do kontroli bagażu podręcznego na lotniskach - podała w niedzielę agencja AP. Ma to dotyczyć wszystkich głównych portów Wielkiej Brytanii.

Jak podkreślono, zastosowanie nowych urządzeń ma skrócić czas kontroli bezpieczeństwa i oszczędzić pasażerom konieczności okazywania podczas niej płynów czy elektroniki.

 

Agencja cytuje brytyjskiego ministra transportu Granta Shappsa, który powiedział w niedzielę, że "nowa technologia zwiększy bezpieczeństwo" podróżnych. Dodał, że wprowadzenie tego typu rozwiązań może też oznaczać "odejście od plastikowych toreb" na lotniskach czy "koniec racjonowania" liczby zawieranych ze sobą rzeczy.

 

Technologia sprawi, że podróż będzie "prosta, szybsza"

 

Skanery są już używane w ramach testów na londyńskim Heathrow i będą stopniowo wprowadzane przez inne lotniska w Wielkiej Brytanii - podano.

 

Cytowany przez AP dyrektor generalny Heathrow John Holland Kaye wskazał, że nowa technologia "zmieni odczucia pasażerów, sprawi, że podróż samolotem z węzłowych portów lotniczych stanie się prosta, szybsza i bezpieczniejsza". Zastrzegł, że chodzi o największe brytyjskie porty.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie