Zmarło drugie z pięcioraczków ze Zrębic

Polska
Zmarło drugie z pięcioraczków ze Zrębic
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

- Mimo wysiłków lekarzy zmarło drugie z pięcioraczków ze Zrębic w gminie Olsztyn (Śląskie). Dzieci przyszły na świat 23 lipca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu jako skrajne wcześniaki.

Informację o zgonie drugiego chłopca potwierdził w piątek wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski. Według niego obecny stan pozostałych trojga dzieci – dwóch chłopców i dziewczynki – pozwala na bardzo ostrożny optymizm.

 

14 sierpnia z powodu skrajnego wcześniactwa zmarło pierwsze z dzieci. - To bardzo trudny czas dla rodziny, prosimy o uszanowanie ich cierpienia – mówiła wówczas zastępca dyrektora ds. lecznictwa bytomskiego szpitala Krystyna Nickel-Łukomska.

 

Rodzice nadali im imiona: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon.

 

Inny przypadek mnogich narodzin miał miejsce niedawno w Krakowie. Pod koniec maja przyszły tam na świat sześcioraczki: cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela) i dwóch chłopców (Filip i Tymon).

 

Ciąże mnogie są zawsze obarczone większym ryzykiem, które rośnie wraz z liczbą dzieci. Główne zagrożenia to przedwczesny poród i niska masa urodzeniowa noworodków.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie