Wypadek podczas wycinki lasu. Drzewo przygniotło mężczyznę

Polska
Wypadek podczas wycinki lasu. Drzewo przygniotło mężczyznę
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Telos1079

Podczas wycinki w lesie w wielkopolskiej gminie Przygodzice drzewo spadło na kabinę ciągnika rolniczego i przygniotło znajdującego się w środku mężczyznę – poinformował we wtorek rzecznik prasowy ostrowskiej policji Krzysztof Kula. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Kaliszu.

We wtorek rano w miejscowości Bogufałów w gminie Przygodzice podczas prac w lesie drzewo przygniotło mężczyznę. Wycinka była prowadzona przez prywatną firmę na zlecenie Nadleśnictwa Taczanów.

- Drzewo spadło na ciągnik, w którym przebywał mężczyzna. Kabina została przygnieciona, mężczyzna został z niej wyciągnięty nieprzytomny - poinformował rzecznik prasowy ostrowskiej policji Krzysztof Kula.

Znajdujący się na miejscu zdarzenia współpracownicy przetransportowali mężczyznę kilometr dalej na drogę publiczną, gdzie mógł wylądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Lekarze badają mężczyznę, nic jeszcze nie wiadomo o jego stanie - powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Policjanci nadal wykonują czynności na miejscu zdarzenia.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie