Robert De Niro pozwał byłą pracownicę na 6 mln dolarów za defraudację pieniędzy i oglądanie seriali

Świat
Robert De Niro pozwał byłą pracownicę na 6 mln dolarów za defraudację pieniędzy i oglądanie seriali
Robert De Niro, fot. Flickr/Josh Jensen/CC BY 2.0

Firma produkująca filmy, której właścicielem jest aktor Robert De Niro pozwała byłą pracownicę Chase Robinson na 6 mln dolarów. Zarzuca się jej wydawanie firmowych pieniędzy na hotele, podróże i jadanie w drogich restauracjach. Dodatkowo kobieta, która była wiceprezesem ds. produkcji oraz finansów notorycznie oglądała seriale w godzinach pracy.

Do pozwu dotarł amerykański tygodnik "Variety". Robinson miała zakończyć pracę w firmę w kwietniu br. z powodu podejrzeń o "sabotaż korporacyjny". Zarabiała 300 tys. dolarów rocznie.

 

Kobieta miała płacić firmowymi pieniędzmi za rachunki w hotelach i restauracjach. Ponadto miała opłacać z firmowych pieniędzy bilety lotnicze.

 

Zarzuca się jej również tracenie "astronomicznych ilości czasu" na oglądanie Netflix'a w godzinach pracy. Według wyliczeń pracodawcy, kobieta miała w ciągu czterech dni obejrzeć 55 odcinków serialu "Przyjaciele", a w ciągu kolejnych czterech dni 20 odcinków "Arrested Development" i 10 "Schitt’s Creek". W pozwie znalazło się zastrzeżenie, że oglądanie seriali nie miało żadnego związku z jej pracą.

 

W czasie tych seansów Robinson spożywała posiłki z drogich restauracji, za które płaciła firmową kartą. Wyliczono, że w ciągu dwóch lat wydała ponad 20 tys. dolarów na jedzenie oraz 32 tys. dolarów na taksówki i Ubera.

 

maw/msl/ theguardian.com, variety.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie