Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na Mazowszu. Dwie osoby nie żyją

Polska
Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na Mazowszu. Dwie osoby nie żyją
petronews.pl

W poniedziałek rano na dk 62 w Popłacinie (powiat płocki) samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały przewiezione w stanie ciężkim do szpitala w Płocku. Dk 62 jest zablokowana, policja kieruje na objazdy - poinformowała płocka policja.

Ok. godz. 5.34 na dk 62 w Popłacinie (powiat płocki) doszło do śmiertelnego wypadku. Kierująca pojazdem opel astra 25-latka z Włocławka, jadąca od Włocławka w kierunku Płocka na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym DAF - poinformowała mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W wyniku czołowego zderzenia na miejscu zginęła kierująca oplem 25-latka i jeden z pasażerów opla, 19-letni obywatel Grecji. Oplem podróżowały jeszcze dwie inne osoby - 20-latek i 19-latek, którzy w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala w Płocku. 35-letni kierowca samochodu ciężarowego DAF nie ucierpiał.

Na miejscu trwają czynności policji, która ustala m.in., czy kierowcy byli trzeźwi.

W miejscu wypadku droga 62 jest zablokowana. Objazdy kierowane są przez miejscowości Soczewka i Łąck. Utrudnienia potrwają jeszcze ok. trzy godziny.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze