Atakowała Kaczyńskiego, parodiowała wyznanie wiary. Klaudia Jachira na liście KO w Warszawie

Polska

Wbijała szpilki w zabawkową kaczkę czy parodiowała wyznanie wiary. Kontrowersyjna blogerka Klaudia Jachira, autorka filmów krytykujących PiS i Jarosława Kaczyńskiego została kandydatką Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Klaudia Jachira kandyduje do Sejmu z 13 miejsca warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Jej nazwisko wymienił w poniedziałek Grzegorz Schetyna, prezentując listy wyborcze KO.  

 

Blogerka znana jest z filmów, które od około trzech lat regularnie umieszcza w internecie. Jej konto w serwisie YouTube ma około 7 tysięcy subskrypcji natomiast konto na Facebooku obserwowane jest przez ponad 95 tys. osób. Wzbudza kontrowersje. 

 

W jednym z filmów powiedziała: - Dla PiS istotą funkcjonowania było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 

W innych parodiowała wyznanie wiary, występowała z teczką "TW Jarosław Kaczyński" czy wbijała szpilki w zabawkową kaczkę. 

 

 

Jachira kandydowała już do Sejmu w 2015 z listy Nowoczesnej we Wrocławiu. Miała wtedy szóstą pozycję na liście.

 

"Z tego trzeba się wycofywać"

 

O kandydaturę Jachiry zapytał swoich gości Piotr Witwicki w poniedziałkowym programie "Wydarzenia i Opinie". 

 

- Przygotowuje różne filmiki satyryczne, ma bardzo duży zasięg. Gdybym miał położyć na wadze, Klaudię Jachirę i Bogdana Pęka, to zdecydowanie wolę Klaudię Jachirę - powiedział Adam Szłapka z Nowoczesnej. 

 

- W wielu programach rozmawialiśmy o tego typu języku w polityce i wszyscy zgodnie apelowali, że z tego trzeba się wycofywać - odpowiedziała mu posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

 

dc/ml/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie