Dla wyborców najważniejsze są zdrowie i ochrona klimatu. Badanie IBRIS

Polska
Dla wyborców najważniejsze są zdrowie i ochrona klimatu. Badanie IBRIS
pixabay/valelopardo
Zdjęcie ilustracyjne

Trudna sytuacja w ochronie zdrowia powinna być priorytetem w programach partii - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita", przytaczając przeprowadzone badanie IBRIS.

"Poza służbą zdrowia, zdaniem respondentów, liczą się przede wszystkim kwestie dotyczące ochrony klimatu oraz wysokich cen żywności. W sondażu przeprowadzonym 9–10 sierpnia sprawy światopoglądowe znajdują się na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o priorytet dla partii politycznych" - czytamy w dzienniku.

 

Tematy światopoglądowe na ostatnim miejscu

 

Jak podkreśla gazeta, to ważny sygnał dla polityków, którzy szykują się do jesiennej kampanii wyborczej. W niedzielę swoje „jedynki” zaprezentowała Lewica, w sobotę PSL–Koalicja Polska. W poniedziałek listy będzie finalizować Koalicja Obywatelska.

 

"Konieczność rozwiązania trudnej sytuacji w ochronie zdrowia wskazało 78 proc. ankietowanych w badaniu z 9–10 sierpnia tego roku. Klimat jako istotną sprawę w programach partii wymieniło 64 proc. W badaniu można było zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź" - podaje gazeta.

 

"Na kolejnych miejscach są drożejąca żywność (57 proc.), edukacja (53 proc.), propozycje programów społecznych (50 proc.), kwestie wsparcia dla przedsiębiorców (48 proc.). Na ostatnim miejscu znalazły się tematy światopoglądowe jak in vitro, LGBT czy aborcja. Jako istotne w programach partii politycznych wskazał je mniej niż co trzeci ankietowany. Sondaż przeprowadzono metodą CATI na próbie 1100 osób" - czytamy w "Rz".

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie