Kilkukilometrowe zatory tworzą się na autostradzie A1 koło Torunia oraz A4 w Karwianach

Polska
Kilkukilometrowe zatory tworzą się na autostradzie A1 koło Torunia oraz A4 w Karwianach
Pixabay/ Pexels, zdj. ilustracyjne

Powyżej 15 minut czekają kierowcy udający się do Gdańska na wjazd na autostradę A1 na węźle Nowa Wieś koło Torunia oraz na zjeździe z autostrady na węźle Rusocin koło Pruszcza Gd. - poinformował w czwartek dyżurny Centrum Kontroli Ruchu autostrady A1. Zator również w Karwianach na autostradzie A4.

Ruch pojazdów na A1 w kierunku Łodzi odbywa się natomiast bez korków.

 

Z uwagi na kolizję drogową zator aut ma miejsce na Obwodnicy Trójmiejskiej od okolicy Straszyna do zjazdu na lotnisko w Gdańsku-Rębiechowie. W miarę płynnie ruch odbywa się zaś na zjeździe z obwodnicy w Gdyni-Chyloni na drogę krajową nr 6, która prowadzi na Półwysep Helski.

 

Zatory powstają często w wakacyjne weekendy, a także w święta i inne dni wolne. Najpierw korki powstają, gdy podróżni jadą na wakacje czy krótki wypoczynek nad morze, a później, gdy wracają do domów.

 

Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy kierunku Łodzi jest darmowy.

 

Zator również w Karwianach na autostradzie A4

 

Jak poinformował w czwartek dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zator na A4 związany jest przede wszystkim z dużym natężeniem ruchu.

 

Około godz. 11 na wysokości punktu poboru opłat w Karwianach doszło też do kolizji samochodu osobowego i busa, w której ranne zostały dwie osoby. Po wypadku nieprzejezdny jest nadal lewy pas w kierunku Wrocławia.

 

Dyżurny dodał, że ruch w kierunku Katowic odbywa się bez korków, ale jest lekko spowolniony.

 

 

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze