Kierowca podczas ucieczki potrącił policjanta i uszkodził radiowóz. Miał 2 promile

Moto
Kierowca podczas ucieczki potrącił policjanta i uszkodził radiowóz. Miał 2 promile
Policja Lubelska

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z gminy Stoczek Łukowski (woj. lubelskie), który uciekał volkswagenem przed policyjnym radiowozem. Kierowca potrącił interweniującego policjanta, a także uderzył w radiowóz. Okazało się, że nie ma prawa jazdy. Policja zawnioskowała do prokuratury o wystąpienie do sądu o areszt tymczasowy dla podejrzanego.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Po godzinie 22.00 patrolujący ulice Stoczka Łukowskiego policjanci zauważyli wyjeżdżający na drogę samochód marki Volkswagen Polo, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie zwolnił. Następnie kontynuując jazdę zaczął "jechać wężykiem". Mundurowi podjęli decyzję o skontrolowaniu auta.

 

Mężczyzna nie zareagował na prośbę zatrzymania się, przyśpieszając skręcił w boczną drogę, gdzie gwałtownie zatrzymał się. Następnie zaczął cofać. Policja uchroniła się przed zderzeniem zjeżdżając radiowozem na lewy pas.

 

Zgasł mu silnik, potem uderzył w policjanta i radiowóz

 

Następnie kierowca, wyjeżdżając ze Stoczka Łukowskiego, na jednej z dróg gwałtownie zahamował przed drzewami, co spowodowało zgaśnięcie silnika.  Kiedy do volkswagena podbiegł jeden z policjantów, zdesperowany mężczyzna uruchomił silnik auta i cofając uderzył w biegnącego w jego kierunku funkcjonariusza i stojący w pobliżu policyjny radiowóz.

 

Policjantowi nic poważnego się nie stało.

 

Kierowca volkswagena ponownie zaczął uciekać. Kiedy pojazd znalazł się na gruntowej drodze, jeden z funkcjonariuszy wykorzystał moment i dogonił mężczyznę. Unieruchomił silnik pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki.

 

Jeździł już pod wpływem alkoholu

 

Zatrzymanym okazał się 43-latek z gminy Stoczek Łukowski, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Policjanci ustalili też, że mężczyzna w czerwcu i dwukrotnie w lipcu tego roku, znajdując się w stanie nietrzeźwości jeździł tym samochodem po drogach. Teraz 43-latek został zatrzymany w policyjnej celi.  Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Funkcjonariusze przekazali akta postępowania do Prokuratury wnioskując o wystąpienie do Sądu o areszt tymczasowy dla podejrzanego mężczyzny.

jm/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie