Nastolatkowie chcieli spalić zeszyt, wyrządzili szkody szacowane na ponad 15 tys. zł

Polska
Nastolatkowie chcieli spalić zeszyt, wyrządzili szkody szacowane na ponad 15 tys. zł
Pixabay.com/ matczysko

Jak poinformowała w środę Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, trzech nastolatków odpowie przed sądem rodzinnym za spalenie części sztucznej murawy "Orlika" podczas zabawy z paleniem zeszytu.

Jak powiedział rzecznik KPP st. asp. Marcin Zagórski, 27 lipca nastolatkowie chcieli spalić szkolny zeszyt w ramach zabawy, jednak w wyniku nieostrożnego obchodzenia się ogniem, zapaleniu uległa również sztuczna murawa boiska.

 

Zniszczona murawa "Orlika"

 

O zniszczeniu boiska tzw. "Orlika", przy jednej ze szkół podstawowych, zawiadomił Urząd Gminy w Mińsku Mazowieckim. Zniszczeniu uległo ponad 40 mkw. murawy boiska, a straty wyceniono na ponad 15 tys. zł.

 

Jak zaznacza policja, warta docenienia jest postawa rodziców chłopców, którzy od samego początku wyrazili chęć pokrycia kosztów.

 

Postawą trójki nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

 

- Sędzia rodzinny zbada, kim są nastolatkowie oraz jaka jest ich sytuacja rodzinna. Jak mówi ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, może skończyć się na pouczeniu ale może zostać orzeczony nadzór rodziców, a w drastycznych przypadkach umieszczenie w ośrodku wychowawczym - powiedział Zagórski.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie