Zatrzymano poszukiwanego agresywnego 42-latka. Wcześniej zaatakował policjantów widłami

Polska
Zatrzymano poszukiwanego agresywnego 42-latka. Wcześniej zaatakował policjantów widłami
KPP Biłgoraj

Poszukiwany 42-letni mężczyzna, który podczas interwencji w gminie Potok Górny (Lubelskie) zaatakował policjantów widłami a potem uciekł, został zatrzymany – poinformowała we wtorek policja. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie.

- Poszukiwany 42-latek został zatrzymany przed południem na terenie województwa podkarpackiego – poinformował Andrzej Fijołek z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

Mężczyzna był poszukiwany od soboty. Policja ostrzegała, że 42-latek jest agresywny i może być niebezpieczny. Poszukiwania prowadzone były m.in. w lasach, na obszarze obejmującym ok. 160 ha.; używany był m.in. śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

 

- Mężczyzna został zatrzymany ok. 40 km od miejsca ucieczki. Był na otwartej przestrzeni, kierował się stronę lasu. Próbował rzucać się z widłami na funkcjonariuszy, ale został obezwładniony – dodał Fijołek.

 

Został przewieziony na badania lekarskie

 

42-latek został przewieziony na badania lekarskie. Jak tłumaczył Fijołek, dopiero po tych badaniach będzie można podjąć decyzję, czy i jakie czynności z jego udziałem będą prowadzone.

 

W sobotę nad ranem policjanci zostali wezwani na interwencję domową w gminie Potok Górny, podczas której 42-letni mężczyzna miał grozić najbliższym siekierą. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce 42-latek zaatakował ich widłami, uszkodził radiowóz i poszczuł ich psem.

 

- Po użyciu przez policjantów środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej mężczyzna zbiegł do lasu w okolicach miejscowości Naklik. Pobiegł za nim jego pies – podały służby prasowe policji w Biłgoraju.

 

Policja publikowała na stronie internetowej wizerunek poszukiwanego mężczyzny. W związku ze znalezieniem 42-latka rozesłano do mediów prośbę o usunięcie informacji o nim z portali internetowych.

dc/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie