Zabrze: nastolatki z 4 promilami w organizmach. Mają 14 i 15 lat

Polska
Zabrze: nastolatki z 4 promilami w organizmach. Mają 14 i 15 lat
Pixabay

Aż 4 i 3,5 promila alkoholu w organizmie miały dziewczynki w wieku 14 i 15 lat przebywające nad stawem w Zabrzu (woj. śląskie). Przed utonięciem uratowała je reakcja przechodnia, który zwrócił im uwagę, a potem wezwał policję.

W poniedziałkowy wieczór nastolatki siedziały na pomoście nad stawem. Ich zachowanie zaniepokoiło przechodzącego mężczyznę.

 

- Jedna z dziewczyn leżała na pomoście, druga się słaniała. Powiedział im, żeby zeszły z pomostu, bo przebywanie tam może być dla nich niebezpieczne. Kiedy jedna z nastolatek próbowała wstać, straciła równowagę i wpadła do stawu. Mężczyzna pomógł jej wyjść. Chwilę później do wody wpadła też jej koleżanka. W ich stanie naprawdę mogło się to skończyć tragedią - powiedział we wtorek sierżant sztabowy Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

  

Przybyły na miejsce policyjny patrol pomógł sprowadzić dziewczyny na brzeg. Potem przewieziono je do szpitala. Badanie wykazało, że jedna z nich miała w organizmie 4 promile, a druga - prawie 3,5 promila.

 

Po udzieleniu pomocy medycznej obie zostały zwolnione ze szpitala i przekazane pod opiekę rodzicom. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie