Próbował uciec z więzienia przebrany za córkę. Jest nagranie z momentu zatrzymania

Świat

Przywódca brazylijskiego gangu narkotykowego Clauvino da Silva miał spędzić w więzieniu ponad 73 lata. Spróbował nietypowej ucieczki - najpierw udało mu się zdobyć silikonową maskę i perukę, a następnie próbował podszyć się pod swoją 19-letnią córkę, z którą zamienił się w celi. W ostatniej chwili zatrzymali go strażnicy zakładu. Udostępniono nagranie z momentu zatrzymania.

Na nagraniu widać, jak przebrany za swoją córkę da Silva stoi przy punkcie kontroli przy wyjściu z więzienia w Rio de Janeiro. Bacznie obserwuje go jedna ze strażniczek, która w pewnym momencie podchodzi do więźnia. Od razu zdaje sobie sprawę, że "kobieta" wygląda podejrzanie i alarmuje pozostałych strażników. Ci wyciągają broń i zatrzymują przebranego da Silvę.

 

Kilka dni później został znaleziony martwy

 

Poprzednie wideo z udziałem przestępcy, na którym strażnicy demaskowali mężczyznę, zdobyło dużą popularność w sieci. Widać na nim, jak da Silva zdejmuje silikonową maskę, perukę, wąskie spodnie i różową koszulkę.

 

Po próbie ucieczki da Silva został przeniesiony do jednostki o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Kilka dni później został znaleziony martwy w swojej celi. Według władz zakładu karnego, powiesił się na prześcieradle.

 

Policja zatrzymała 19-letnią córkę da Silvy, a także siedem innych osób ws. domniemanej pomocy przy próbie ucieczki. Bliscy i znajomi mieli pojedynczo wnosić potrzebne do ucieczki rzeczy na teren zakładu karnego.

bas/luq/ polsatnews.pl, New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie