Dwóch byłych agentów CBA z zarzutami, jeden aresztowany na dwa miesiące

Polska
Dwóch byłych agentów CBA z zarzutami, jeden aresztowany na dwa miesiące
Polsat News

W śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy w CBA były funkcjonariusz Biura został aresztowany na dwa miesiące, a drugi ma m.in. dozór policji - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

Zabłocka-Konopka powiedziała, że w tym śledztwie zarzuty postawiono w sumie siedmiu osobom.

 

- Wśród nich znaleźli się dwaj byli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którym postawiono zarzuty m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych - podała rzeczniczka.

 

- Jeden z agentów został aresztowany na dwa miesiące, a wobec drugiego został zastosowany m.in. dozór policji - wyjaśniła prokurator.

 

- Czynności procesowe z ich udziałem przeprowadzono w ostatnim czasie - dodała.

 

Zaznaczyła, że postępowanie w tej sprawie, które toczy się od 2018 r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie jest wielowątkowe i nadal trwa.

 

Obowiązuje tajemnica śledztwa

 

- Z uwagi na aktualny etap postępowania oraz obowiązującą tajemnicę śledztwa, jakiekolwiek bliższe informacje dotyczące osób posiadających status podejrzanych oraz zakresu stawianych im zarzutów, nie mogą być ujawniane - podkreśliła prok. Zabłocka-Konopka.

 

Za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia, a przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków zagrożone jest karą do trzech lat.

dc/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze