Zderzenie trzech samochodów na A4. Jedna osoba nie żyje

Polska
Zderzenie trzech samochodów na A4. Jedna osoba nie żyje
Zdj. ilustracyjne/OSP Grojec

Po wypadku z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło w niedzielę na autostradzie A4 w pobliżu węzła Bielany Wrocławskie, wznowiony został ruch w kierunku Wrocławia. Jezdnia w kierunku Katowic jest nadal zablokowana. W wypadku jedna osoba zginęła, a trzy są poszkodowane.

Jak poinformował w niedzielę st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na autostradzie A4 między węzłem Bielany Wrocławskie i Punktem Poboru Opłat w Karwianach zderzyły się dwa samochody osobowe i jeden dostawczy.

 

- Kierujący samochodem dostawczym najechał na samochód osobowy. Po wypadku trzy osoby pojechały do szpitala z ogólnymi potłuczeniami, jedna osoba poniosła śmierć. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, który zmarł, jechał na tylnym siedzeniu samochodu, w który wjechał samochód dostawczy – przekazał policjant.

 

Wcześniej straż pożarna informowała, że w wypadku brało udział pięć samochodów.

 

Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Początkowo autostrada była nieprzejezdna w obu kierunkach. Jak poinformował Rajski, wznowiony został już ruch w kierunku Wrocławia. - Jezdnia w kierunku Katowic jest nadal zablokowana. Trwają tam czynności z udziałem prokuratora. Na miejscu technicy zabezpieczają ślady – przekazał Rajski.

dk/bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!