Głogów: saperzy usunęli bombę z czasów II wojny światowej

Polska
Głogów: saperzy usunęli bombę z czasów II wojny światowej
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Saperzy w niedzielę zabezpieczyli i wywieźli na poligon ważący około 250 kg niewybuch bomby lotniczej, który odkryto na dnie Odry podczas prac remontowanych. Na czas usuwania niewybuchu ewakuowano około 200 mieszkańców Głogowa.

Jak powiedział w niedzielę Łukasz Szulikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, trwająca ponad godzinę akcja saperów przebiegała bez komplikacji. - Właśnie zakończyły się czynności związane z zabezpieczeniem, wydobyciem i wywiezieniem bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Mieszkańcy dostają już sygnały o możliwości powrotu do domów – powiedział.

 

Niewybuch o wadze około 250 kg znaleziono na dnie Odry podczas prac remontowych. Na czas pracy saperów ewakuowano około 200 osób z pobliskich domów. - Przewidywaliśmy, że może to być około 500 osób. Jednak ze względu na to, że informowaliśmy już mieszkańców wczoraj, część osób opuściła już teren wcześniej. Osoby, które nie miały gdzie się udać, miały możliwość schronienia się w ratuszu - powiedział Szulikowski.

 

Na czas wydobycia niewybuchu został zamknięty przejazd przez most na Odrze, zablokowany został także transport PKP wzdłuż rzeki. - Ruch w tym rejonie został już przywrócony – przekazał policjant.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie