Polacy okleili auto, założyli kombinezony i pojawili się na Rajdzie Finlandii

Świat
Polacy okleili auto, założyli kombinezony i pojawili się na Rajdzie Finlandii
Facebook/Korpilahden Urheiluautoilijat/Moottorikerho ry

Polski duet poruszał się samochodem marki Mitsubishi, który udawał pojazd rajdowy. Mężczyźni zostali załapani - informuje na facebookowym profilu Korpilahden Urheiluautoilijat, jeden z klubów członkowski Fińskiej Federacji Motoryzacyjnej. Do zdarzenia doszło podczas ostatniego Rajdu Finlandii. Polacy ozdobili samochód naklejkami organizatora i ruszyli na trasę.

Policja w Jyväskylä w środkowej Finlandii aresztowała mężczyzn. Prowadzony przez nich samochód wyglądał na rajdowy - miał naklejki i numer startowy, a sami kierowcy ubrani byli w kombinezony i kaski. Funkcjonariuszy powiadomili organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Świata.

 

Facebook/Korpilahden Urheiluautoilijat/Moottorikerho ry

 

Polacy zostali zatrzymani, gdy jeździli wzdłuż wytyczonych tras. Przyznali się do winy, swoje działanie motywowali chęcią promocji rajdów w Polsce, ponieważ Rajd Finlandii nie miał reprezentacji z nad Wisły.

 

- Policja ma mnóstwo materiałów i prowadzi dochodzenie w sprawie kilku poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dochodzenie będzie dotyczyć także naruszenia praw autorskich w odniesieniu do naklejek umieszczonych na pojeździe oraz przestępstwa związanego z nadużywaniem narkotyków - powiedział komisarz ds. Karnych Kari Aaltio z policji śródlądowej.

 

Zastępca dyrektora wyścigu Kari Nuutinen z AKK Sports Oy, który organizuje Rajdowe Mistrzostwa Świata, mówi, że duet nie próbował zarejestrować się w zawodach.

msl/ml/ polsatnews.pl, iltalehti.fi

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!