Opiekunka, która miała pobić i okraść niepełnosprawną 79-latkę usłyszała zarzuty

Polska
Opiekunka, która miała pobić i okraść niepełnosprawną 79-latkę usłyszała zarzuty
Polsat News

Policja w Białymstoku zatrzymała 29-letnią opiekunkę, która miała okraść i dotkliwie pobić starszą, niepełnosprawną kobietę. Zatrzymana usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Nie przyznała się do winy. 79-latka ma złamaną rękę i nie może samodzielnie się poruszać.

Okazało się, że 29-latka, zamiast opiekować się starszą kobietą, urządziła w jej mieszkaniu libację alkoholową. - Mama twierdzi, że opiekunka odwróciła ją do ściany i kazała spać. A sama piła alkohol z dwoma mężczyznami - powiedziała córka Joanny Zgiet. 

 

Kiedy starsza kobieta narzekała na ból niedowładnej ręki, opiekunka miała uderzyć ją w głowę. Następie rzucić na podłogę, a później na łóżko. Później ostrym przedmiotem miała okaleczyć prawą dłoń i lewą niesprawną nogę 79-latki.

 

- Mama widziała jak M. i dwaj inni mężczyźni wynoszą z mieszkania torby pełne rzeczy - twierdzi córka niepełnosprawnej kobiety. 

 

Nie może chodzić 

 

Następnie staruszka została zamknięta na całą noc w domu. M. nie podała jej kolacji i leków. Następnego dnia rano 79-latkę znalazła inna opiekunka, która miała zmienić M. 

 

- Zobaczyła mamę pobitą, ze złamaną ręką. Bez pampersa i całą w moczu - relacjonuje córka 79-latki.

 

Zmienniczka M. wezwała na miejsce pogotowie. Starsza kobieta została zabrana do szpitala. Lekarze stwierdzili, że ma złamaną w dwóch miejscach rękę. Liczne otarcia i siniaki. Kobieta nie może już również chodzić. Przed pobiciem poruszała się za pomocą trójnogu. 

 

Po całym zdarzeniu 29-latka zniknęła. Nie odbierała również telefonu. Rodzina pobitej kobiety poszukiwała ją m.in. za pomocą mediów społecznościowych. 

maw/luq/ polsatnews.pl, Polsat News, radio.bialystok.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie