Zamiast opieki - alkoholowa libacja. Opiekunka zniknęła z pieniędzmi; 79-latka dotkliwie pobita

Polska

Policja w Białymstoku szuka 29-letniej opiekunki, która miała okraść i dotkliwie pobić starszą, niepełnosprawną kobietę. 79-latka ma złamaną rękę i nie może samodzielnie się poruszać. Według relacji córki pobitej kobiety, 29-latka, zamiast zapewnienia 24-godzinnej opieki, zorganizowała w ich domu alkoholową libację. Następnie zniknęła bez śladu.

Według relacji 79-letniej Joanny Zgiet, przez pierwsze dwa tygodnie opieki wszystko było w porządku. 29-letnia opiekunka pewnego dnia poprosiła jednak o pieniądze z góry, ponieważ twierdziła, że musi wynająć mieszkanie.

 

Z relacji córki pani Joanny wynika, że 29-latka, zamiast opiekować się starszą kobietą, urządziła w jej mieszkaniu libację alkoholową. - Mama twierdzi, że opiekunka odwróciła ją do ściany i kazała spać. A sama piła alkohol z dwoma mężczyznami - mówiła polsatnews.pl córka poszkodowanej.

 

Policja: czekamy na wyniki obdukcji

 

Kiedy starsza kobieta narzekała na ból niedowładnej ręki, opiekunka miała uderzyć ją w głowę. Następie rzucić na podłogę, a później na łóżko. Następnie ostrym przedmiotem miała okaleczyć prawą dłoń i lewą niesprawną nogę 79-latki. Po tym 29-latka z dwoma mężczyznami miała wynieść z domu "torby pełne rzeczy", a po wszystkim zamknąć kobietę samą w mieszkaniu.

 

Następnego dnia rano 79-latkę znalazła inna opiekunka, która miała zmienić M. - Zobaczyła mamę pobitą, ze złamaną ręką. Bez pampersa i całą w moczu - relacjonowała córka kobiety. Pani Joanna jeszcze przed pobiciem dawała radę samodzielnie się poruszać za pomocą trójnogu. Teraz nie jest w stanie zrobić nawet kroku.

 

Z relacji córki kobiety wynika, że opiekunka po zdarzeniu zapadła się pod ziemię - nie odbiera telefonu, nie ma jej też w miejscu zameldowania. Sprawę analizuję policja.

 

- Dysponujemy danymi osoby, która mogła popełnić to przestępstwo, natomiast oczekujemy na wyniki obdukcji lekarskiej - tłumaczy mł. asp. Katarzyna Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

bas/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie