Trąba powietrzna nad Małopolską. Zerwane dachy i linie energetyczne [ZDJĘCIA]

Polska
Trąba powietrzna nad Małopolską. Zerwane dachy i linie energetyczne [ZDJĘCIA]
Tarnowska.TV

Przez miejscowość Jodłówka-Wałki (woj. małopolskie) w godzinach popołudniowych w środę przeszła trąba powietrzna. Zerwane zostały dachy i linie energetyczne. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia - poinformował polsatnews.pl asp. Michał Mikos, zastępca dyżurnego powiatu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Kapitan Bogusław Szydło z biura prasowego małopolskiej PSP poinformował, że w wyniku środowej burzy w Jodłówce-Wałki w powiecie tarnowskim wichura zerwała i uszkodziła dachy ośmiu budynków mieszkalnych i gospodarczych.

 

Łącznie straż odnotowała w województwie 28 poważniejszych zdarzeń, w tym zerwanie linii energetycznych. Drugim powiatem, po tarnowskim, który najbardziej odczuł skutki nawałnicy, był powiat dąbrowski - a szczególnie miejscowości Sutków i Radgoszcz.

 

Po burzy w wielu miejscach strażacy usuwali również połamane przez wichurę gałęzie z dróg lokalnych.

 

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia

 

IMGW wydał w środę ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami z gradem prawie w całym kraju. Drugi stopień ostrzeżenia obowiązuje na północy oraz południowym wschodzie Polski.

 

 

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem i burzami z gradem obowiązują na północy kraju, w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz w północnych powiatach woj. podlaskiego.

 

 

Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w południowo-wschodniej części kraju: w woj. podkarpackim, małopolskim, południowych powiatach woj. śląskiego, prawie całym woj. świętokrzyskim (oprócz powiatów zachodnich), prawie całym woj. lubelskim (oprócz powiatów północnych) oraz w południowych powiatach woj. mazowieckiego.

 

 

Nagranie, na którym widać działanie trąby powietrznej udostępniła na Facebooku strona Tarnów998.

bas/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie