Naśladowali w telewizji głos Hitlera, przekręcali nazwiska piłkarzy. Komentatorzy ukarani

Świat
Naśladowali w telewizji głos Hitlera, przekręcali nazwiska piłkarzy. Komentatorzy ukarani
Wikimedia Commons/StagiaireMGIMO/Kroelleboelle

Komentatorzy klubowej telewizji Borussii Dortmund - byli reprezentanci kraju Norbert Dickel i Patrick Owomoyela zostali ukarani przez władze tej piłkarskiej drużyny za niewybredne żarty i niestosowne zachowanie podczas realizacji transmisji towarzyskiego meczu z włoskim Udine (4:1).

Jako komentatorzy byli zawodnicy Borussii wyśmiewali się i przekręcali włoskie nazwiska rywali - m.in. kapitan Kevin Lasagna został przedstawiony jako "lasagne", czyli rodzaj makaronu, a napastnik Ignacio Pussetto jako "prosecco" - włoskie białe wino musujące.

 

Pod koniec "wystąpienia" telewizyjnego 39-letni Owomoyela zaczął naśladować sposób mówienia Adolfa Hitlera.

 

"Obydwaj uznali, że zachowali się niewłaściwie"

 

"Ich poczucie humoru jest dla nas (zarządu klubu - red.) niezrozumiałe. Obydwaj uznali, że zachowali się niewłaściwie i zostali ukarani" - napisano w oświadczeniu klubu, który jednak nie podał jakie kary zostały nałożone na komentatorów.

 

Towarzyski mecz z Udine zakończył się przed 90. minutą ze względu na silne opady deszczu. Kilka dni później już w normalnych warunkach i zgodnie z regulaminem zespół z Dortmundu pokonał Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim 2:0 w meczu o Superpuchar Niemiec.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie