Eksplozja butli z gazem w Sławkowie k. Kętrzyna. Dwie osoby trafił do szpitala

Polska
Eksplozja butli z gazem w Sławkowie k. Kętrzyna. Dwie osoby trafił do szpitala
Archiwum Polsat News

Dwie osoby przewieziono we wtorek do szpitala po wybuchu butli z gazem i pożarze w czterorodzinnym budynku mieszkalnym w Sławkowie k. Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie). Eksplozja uszkodziła jedną ze ścian nośnych budynku.

Jak powiedziała st. sierż. Anna Baluta z kętrzyńskiej policji, w jednym z mieszkań budynku w Sławkowie, podczas podłączania butli z gazem doszło do jej rozszczelnienia, w wyniku czego nastąpił wybuch, który spowodował pożar.

 

- Obrażenia odniosło dwóch mężczyzn; 78-letni i 22-letni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mają oparzenia rąk i nóg oraz głów. Zostali przewiezieni do szpitala w Mrągowie i Bartoszycach - dodała.

 

Poszkodowanych ewakuowali i opatrzyli wstępnie na miejscu strażacy. Pozostałe trzy rodziny, mieszkające w tym parterowym budynku z użytkowym poddaszem, wyszły samodzielnie.

 

Według komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej bryg. Szymona Sapiehy pożar objął niemal całe mieszkanie, w którym doszło do eksplozji. - Obecnie trwają jeszcze działania dogaszające i zabezpieczamy miejsce zdarzenia - mówił.

 

Komendant poinformował również, że wybuch uszkodził jedną ze ścian nośnych, więc naruszona konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Dodał, że powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał już zakaz użytkowania tego budynku. Na miejscu są pracownicy gminy Kętrzyn, którzy powinni zapewnić mieszkańcom lokale zastępcze.

 

W akcji gaśniczej brało udział kilkudziesięciu strażaków z Kętrzyna oraz OSP w Korszach, Reszlu i Karolowie.

 

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia kętrzyńska policja pod nadzorem prokuratury.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze