Winda ruszyła i napięła sznurek - chłopiec "zawisł" w kabinie. Dramatyczne nagranie

Świat
Winda ruszyła i napięła sznurek - chłopiec "zawisł" w kabinie. Dramatyczne nagranie
Twitter/People's Daily China

Pięciolatek z dwiema siostrami wszedł do windy w bloku w Stambule z owiniętym wokół szyi sznurkiem - prawdopodobnie elementem zabawki, która została na zewnątrz. Drzwi windy zamknęły się, kabina ruszyła, a sznurek zacisnął się na szyi chłopca, jednocześnie unosząc go pod sam sufit. Dziecko uratowała przytomna reakcja starszej siostry.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę. Dzieci wracały do mieszkania po zabawie na placu zabaw.

 

Na nagraniu z monitoringu widać jak w pierwszej kolejności do windy wchodzą dwie dziewczynki, w ślad za nimi podąża 5-letni chłopiec. Wokół szyi ma owinięty sznurek. Chwilę później drzwi się zamykają, a winda rusza.

 

 

"Błyskawiczna reakcja dziewczynki"

 

Sznurek zacisnął się wówczas na szyi chłopca i uniósł go pod sufit. Starsza siostra chłopca natychmiast złapała go za nogi i podtrzymywała, by się nie udusił. Zdążyła też nacisnąć przycisk awaryjnego zatrzymania windy.

 

Po krótkiej chwili dziewczynce udało się wyswobodzić brata ze sznurka. Z relacji lokalnych mediów wynika, że chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń i czuje się dobrze.

 

Internauci zwracają uwagę na błyskawiczną reakcję siostry chłopca. Wskazują, że gdyby nie jej interwencja, 5-latek  prawdopodobnie, by się udusił.

 

"Szokujące nagranie. Reakcja tej dzielnej dziewczynki była błyskawiczna" - pisze jeden z komentujących nagranie. Inny dodaje, że w krytycznej chwili siostra chłopca zachowała "jasność umysłu" i była "bardzo opanowana".

bas/ml/ Mirror, Haber Turk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie