Policjanci złapali oszusta, wyskakując przez okno. W akcji pomogła im 93-latka

Polska
Policjanci złapali oszusta, wyskakując przez okno. W akcji pomogła im 93-latka
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay / 3839153

Trzy kobiety, w tym 93-latka, pomogły w zatrzymaniu mężczyzny, który podając się za funkcjonariusza CBŚP usiłował okraść jedną z nich. W tym celu zadzwonił do niej i wypytywał o jej oszczędności. Oszust trafił do aresztu.

Po zgłoszeniu od kobiet, w mieszkaniu we wrocławskim śródmieściu zjawili się prawdziwi funkcjonariusze - wywiadowcy z wrocławskiej komendy.

 

- Zastali w środku trzy kobiety w wieku 56, 64 i 93 lata, które były gotowe odegrać w złapaniu przestępców swoją małą rolę. Gdy telefon zadzwonił ponownie, były już jednak przygotowane i wiedziały, co mają mówić - powiedział Rajski.

 

Zamiast pieniędzy, stare gazety i słoik

 

Jak relacjonował, przebywające w mieszkaniu kobiety przekazały oszustom, że mają w mieszkaniu gotówkę, złoto, a nawet euro. Wartość całego majątku szacowały na 200 tysięcy złotych. W rzeczywistości w reklamówce znajdowały się stare gazety oraz słoik.

 

Oszuści mieli odebrać pakunek, pozostawiony w umówionym miejscu na parapecie okna. - Gdy oszust zjawił się, aby odebrać "majątek" i chwycił za reklamówkę, okno otworzyło się i policjanci wyskoczyli wprost na niego. Został obezwładniony i zakuty w kajdanki - przekazał policjant.

 

30-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzut usiłowania oszustwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie