6-letni chłopczyk został wypchnięty z 10. piętra muzeum Tate Modern w Londynie

Świat
6-letni chłopczyk został wypchnięty z 10. piętra muzeum Tate Modern w Londynie
PAP/EPA/NEIL HALL

Chłopiec został zepchnięty z platformy widokowej na 10. piętrze londyńskiego muzeum sztuki nowoczesnej Tate Modern. Jego stan jest krytyczny, ale stabilny. Świadkowie zdarzenia zatrzymali 17-latka podejrzewanego o zepchnięcie chłopca.

Chłopiec spadł z wysokości ponad 30 metrów na dach znajdujący się 5 pięter niżej. Został przetransportowany do szpitala helikopterem. 

 

Na zdjęciu platforma widokowa widoczna jest po prawej stronie charakterystycznego "komina", symbolu muzeum, które powstało w miejscu dawnej elektrowni. Chłopiec upadł na dach, który zasłania szklana część budynku. Położony jest on mniej więcej na wysokości napisu "Tate Modern - free and open to all". 

 

PAP/EPA/NEIL HALL

17-latka złapali świadkowie

 

W sprawie aresztowano 17-latka pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Chłopak miał według świadków wypchnąć 6-latka. Obecnie przebywa w areszcie. Policja nie informuje, czy ma on jakiś związek z ofiarą. 

 

- Funkcjonariusze nadal ciężko pracują, aby ustalić okoliczności wczorajszego incydentu. Kilka osób, świadków tego co się stało, złożyło już oświadczenia na policji - powiedział rzecznik prasowy Tate Modern. 

 

PAP/EPA/NEIL HALL

 

Świadkowie słyszeli "głośny huk" 

 

Muzeum Tate Modern jest jedną z największych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii.

 

Świadkowie, którzy w niedzielę zwiedzali Tate Modern powiedzieli, że słyszeli "głośny huk", a potem krzyk matki. Zwiedzający zostali na około 20 minut przetrzymani w muzeum. Następnie obiekt został zamknięty i udostępniony policji w celu zbadania miejsca zdarzenia.

 

Jak podają brytyjskie media, 6-latek i jego matka przybyli do Londynu z Francji w celach turystycznych.

 

dc/ml/ independent.co.uk, dailymail.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie