Polityk PO miał psychicznie znęcać się nad żoną. Usłyszał zarzut

Polska
Polityk PO miał psychicznie znęcać się nad żoną. Usłyszał zarzut
Facebook

Jackowi N., politykowi Platformy Obywatelskiej, który został zatrzymany w piątek wieczorem, przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną - poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu. Rzecznik PO Jan Grabiec przekazał, że N. został wykluczony z partii.

Jacek N. był szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczącym rady miasta Brzeg i zastępcą dyrektora departamentu w opolskim urzędzie marszałkowskim. Został zatrzymany w piątek wieczorem przez policję wezwaną do awantury domowej. Noc spędził na policyjnej izbie zatrzymań. W sobotę, po przedstawieniu zarzutów został zwolniony bez zastosowania środków zapobiegawczych.

 

Jak poinformował rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej Stanisław Bar, politykowi przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną w ciągu ostatnich dwóch lat. Zgodnie z Kodeksem karnym, za taki czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo z urzędu prowadzi prokuratura.

 

Szymon Ogłaza - członek zarządu województwa i jednocześnie członek władz regionalnych Platformy Obywatelskiej - powiedział, że w przypadku oficjalnego potwierdzenia informacji, wobec Jacka N. zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane przez prawo i statut partii.

 

Parę godzin później decyzję o wykluczeniu samorządowca z partii podjęły władze Platformy Obywatelskiej. - Zarząd Krajowy PO wykluczył z partii członka PO z Brzegu, w związku z formułowanymi wobec niego zarzutami dotyczącymi przemocy domowej. Decyzja została podjęta w trybie obiegowym w sobotę na wniosek przewodniczącego Grzegorza Schetyny - powiedział rzecznik Platformy Jan Grabiec.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie