Zderzenie pociągu z samochodem osobowym pod Białogardem; jedna osoba nie żyje

Polska

Jedna osoba zginęła w zderzeniu pociągu z samochodem osobowym w miejscowości Nawino (Zachodniopomorskie) - poinformowała w sobotę straż pożarna. Pasażerowie pociągu pospiesznego, który jechał ze Szczecina do Białegostoku, nie odnieśli obrażeń.

Pociąg pospieszny relacji Szczecin-Białystok zderzył się z samochodem na przejeździe kolejowym w miejscowości Nawino w powiecie białogardzkim - poinformował w sobotę rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

 

Na miejscu śmierć poniósł jeden z dwóch mężczyzn, którzy jechali autem. Zmarły to około 60-letni kierowca. Pasażer został odwieziony do szpitala.

 

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, autem podróżowały dwie osoby. Kierowca wjechał pod nadjeżdżający pociąg na przejeździe kolejowym między stacjami Rąbino i Czarnowęsy Pomorskie. Przejazd ten nie jest wyposażony w rogatki i sygnalizację, a jedynie w znak "stop" i krzyż św. Andrzeja.

 

Rozpędzony pociąg pospieszny pchał samochód osobowy przez kilkaset metrów i zatrzymał się dopiero przed kolejnym przejazdem, który jest już wyposażony w zapory i sygnalizację - wyjaśnił w rozmowie z polsatnews.pl Karol Jakubowski.

 

Nikomu z obsługi pociągu ani z pasażerów nic się nie stało.

 

Na miejsce przyjechały służby, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o opóźnieniach podawane są na bieżąco na stacjach kolejowych.

 

  

dc/luq/hlk/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie