Dawid "Cygan" Kostecki popełnił samobójstwo. Pięściarz miał 38 lat

Polska

- Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce - poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska, Dawid Kostecki popełnił w piątek nad ranem samobójstwo w celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. "Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego" - napisała w komunikacie Krakowska.

 

Jak poinformowała Służba Więzienna Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.

 

Dyrektor Generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura.

 

Obecna kara miała się skończyć za dwa lata

 

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata - poinformowała w komunikacie ppłk Elżbieta Krakowska.

 

Jak przypomina polsatsport.pl, Kostecki zawodowo występował od 2001 roku. Łącznie stoczył 41 pojedynków, z których 39 wygrał. Kostecki był młodzieżowym mistrzem świata WBC oraz interkontynentalnym mistrzem federacji WBA w wadze półciężkiej. Ostatni zawodową walkę stoczył w listopadzie 2014 roku, kiedy na gali Polsat Boxing Night przegrał z Andrzejem Sołdrą.

 

"Dostałem właśnie smutną informację, że były pięściarz , 38-letni Dawid "Cygan" Kostecki 39-2, 25 KO nie żyje" - napisał na Twitterze Borek.

 

W czerwcu 2012 roku, tuż przed pojedynkiem ze sławą zawodowych ringów Royem Jonesem Jr., rzeszowianin trafił do więzienia. W walce z zawodnikiem z USA zastąpił go Paweł Głażewski; przegrał na punkty, choć miał Amerykanina na "deskach". Kostecki wrócił na ring po dwóch latach, ale przegrał z Andrzejem Sołdrą, w dodatku później okazało się, że był na dopingu. Jakiś czas później znów trafił do więzienia.

 

  

msl/luq/ polsatsport.pl, onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie