11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów w parku linowym

Polska
11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów w parku linowym
Pixabay.com /zdjęcie ilustracyjne

Do groźnego wypadku doszło w środę w parku linowym we Włocławku, gdzie 11-latek spadł z 5-7 metrów. Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę bada policja.

11-latek uczestniczył w zajęciach w parku linowym w ramach półkolonii. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarła PAP wynika, że doznał urazu miednicy oraz ręki.

 

- Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiemy jeszcze jak zostanie zakwalifikowane to zdarzenie. Będziemy sprawdzali w jakich okolicznościach doszło do wypadku i czy możemy mówić o jakimś naruszeniu zasad bezpieczeństwa pod kątem Kodeksu karnego - podkreśliła rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.

 

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że dziecko było już na trasie w parku linowym - nie wiadomo czy zjeżdżało po linie czy po niej przechodziło. Najbardziej prawdopodobną na ten moment przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe przypięcie uprzęży.

 

Policja musi sprawdzić czy osoby z obsługi obiektu zachowały wszelkie zasady bezpieczeństwa, jak również czy stan technicznych urządzeń był właściwy. 

maw/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze